etransport.pl: Przyłapani na kradzieży paliwa

29.05.13

Dwaj podejrzani o usiłowanie kradzieży paliwa ze zbiorników samochodowych zostali doprowadzeni przez policjantów z Lubicza do toruńskiej prokuratury.więcej...

etransport.pl: OL-TRANS– nie ma rzeczy niemożliwych

22.04.11

Transport gigantycznych elementów przejechał w nocy z 31 III /1 IV Bydgoszczą. Przewiezienie tego typu towaru jest niezwykle trudne. Na wysokości zadania stanęła firma OL-TRANS.

etransport.pl: WITD: Akcja trzeźwość- nietrzeźwy kierowca

29.03.11

W dniu 28 marca 2011r. na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Zambrzyce inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku uczestniczyli w akcji trzeźwość.

etransport.pl: Zderzenie motocyklu z ciężarówką

01.06.13

Jest ofiara śmiertelna.

Utrudnienia na drodze nr 382 w Dzierżoniowie

08.11.10

Utrudnienia na drodze nr 382 w DzierżoniowieDo końca listopada potrwa remont drogi wojewódzkiej nr 382 w Dzierżoniowie.

Remont obejmie dwa odcinki o łącznej długości około kilometra. Na trwającym obecnie etapie prac z ruchu osobowego wyłączono odcinek ulicy Piastowskiej od ronda przy ul. Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Rzeźniczą. Wjazd mają tylko autobusy i klienci Bricomarche. Stara nawierzchnia zostanie tam sfrezowana, wzmocniona będzie konstrukcja drogi, położona nowa nawierzchnia jezdni oraz w zatoce autobusowej. Wyremontowane zostaną też studzienki ściekowe.

Z powodu remontu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Największe z nich to objazdy zgodnie z oznakowaniem (drogami wojewódzkim nr 383 i 384), ograniczenia prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.

Inwestycje na kujawsko-pomorskich drogach

08.08.12

Z informacji przekazanych przez GDDKiA kujawsko-pomorskim samorządowcom wynika, że postępują przygotowania do budowy S5 na odcinku między Bydgoszczą a węzłem autostradowym A1 w Nowych Marzach. Najbardziej zaawansowane są przygotowania do budowy etapu Nowe Marzy – Świecie, dla którego opracowano już program funkcjonalno-użytkowy, co oznacza, że po uzyskaniu akceptacji Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej można już będzie przystąpić do realizacji inwestycji w trybie zaprojektuj i wybuduj. W tej sprawie marszałek Całbecki spotka się 4 września w marszałkiem wielkopolskim Markiem Woźniakiem, budowa S5 jest bowiem ważna także dla Wielkopolski. Ustalenia z tego spotkania obaj gospodarze województw będą chcieli zaprezentować ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi.

Na pułapie rządowym rozważana jest natomiast wstępna koncepcja wytyczenia nowego korytarza dla drogi ekspresowej S10 łączącej Szczecin z aglomeracją warszawską. Dla regionu istotny jest przede wszystkim odcinek Bydgoszcz-Toruń, łączący Bydgoszcz z węzłem autostrady A1 w Czerniewicach. Realizacja tej inwestycji będzie jednak możliwa dopiero w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020.