etransport.pl: Przyłapani na kradzieży paliwa

29.05.13

Dwaj podejrzani o usiłowanie kradzieży paliwa ze zbiorników samochodowych zostali doprowadzeni przez policjantów z Lubicza do toruńskiej prokuratury.więcej...

Problem spękań niskotemperaturowych cz. I

22.04.12

Problem spękań niskotemperaturowych cz. IDlaczego pęka beton asfaltowy o wysokim module sztywności (WMS)? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć albo bardzo krótko: bo charakteryzuje się taką właściwością materiałową, że jak jest zimno to pęka, albo poprzez dłuższą wypowiedź. Niemniej, ta najkrótsza odpowiedź, której już udzieliłem, będzie stanowiła punkt wyjścia do głębszych przemyśleń.*

Bristol: niskoemisyjna wizja przyszłości

01.09.14

Zaangażowanie obywateli w redukcję emisji gazów cieplarnianych odgrywa kluczową rolę w planach brytyjskiego Bristolu. Projekt, prowadzony przez cztery lata we współpracy z lokalnym uniwersytetem, dowodzi, że mieszkańcy są zainteresowani niskoemisyjną polityką miasta. Stworzono stronę internetową www.futurebristol.co.uk, na której przedstawiono dwa scenariusze zrównoważonych działań. Obywatele mogą głosować, który z nich powinien być realizowany. Internet jest dziś podstawowym narzędziem wykorzystywanym do angażowania różnych grup obywateli w całym mieście.

etransport.pl: Pirat drogowy z Litwy. Zapłaci 2400zł

08.04.10

Suwalscy policjanci zatrzymali kierowcę toyoty, który jadąc popełnił szereg wykroczeń. Mężczyzna trafił do aresztu a następnego dnia do sądu. Mieszkaniec Litwy został ukarany grzywną w wysokości 2400 złotych.

etransport.pl: Prom alternatywą dla samolotu

22.04.10

Większość europejskich lotnisk z powodu chmury pyłu z wulkanu Eyjafjallajokull w Islandii zostało zamkniętych. Mieszkańcy Europy poszukują alternatywy dla przewozów lotniczych. Przewoźnik promowy Stena Line odnotował na wszystkich rynkach, gdzie ma swoje linie promowe, bardzo wysokie liczby wejść na swoje strony internetowe.

etransport.pl: Za pojemność silnika samochodu płacisz także w ubezpieczeniu

29.04.10

Im większa pojemność silnika naszego auta, tym wyższa nie tylko akcyza (czy dyskutowany podatek ekologiczny), którą musimy zapłacić przy pierwszej rejestracji – mocniej obciążają nas także ubezpieczyciele. Przeprowadzone przez porównywarkę rankomat.pl badanie różnic cenowych w ubezpieczeniach komunikacyjnych wg pojemności silnika pokazuje, że kupując auto o mniejszej pojemności, możemy istotnie zaoszczędzić na składce.