Konserwacja i pielęgnacja okien - jakie grzechy popełniamy?

01.02.11

Nowoczesne okna z PCW lub drewna – z okuciem obwiedniowym i szybą zespoloną – to w Polsce już standard. I choć praktycznie każdy nowy budynek i większość remontowanych takie okna posiada, próżno szukać użytkowników, którzy potrafią je właściwie pielęgnować. Jakie błędy najczęściej popełniamy i jak ich unikać, wyjaśnia Janusz Grześkowiak, szef działu doradztwa technicznego firmy Winkhaus.więcej...

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż zakładu Formaplan Polska w Wolborzu

15.03.12

Syndyk masy upadłości „Formaplan Polska” Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w upadłości likwidacyjnej z siedzibą ul. Kitowicza 28, 97-320 Wolbórz zaprasza do udziału w przetargu w trybie art. 318 ust 1 p.u.n. w zw. z art. 320 p.u.n., na warunkach zatwierdzonych postanowieniem Sędziego Komisarza z dnia 09 marca 2012 r. Sygn. akt V GUp 6/09 .

Czy CITES zapewnia legalność drewna?

15.07.13

25 marca 2013, mniej niż miesiąc po wejściu w życie EUTR, belgijskie władze zablokowały w porcie w Antwerpii dwie partie drewna Afromosia z Demokratycznej Republiki Konga. Działania te zostały zainicjowane przez organizację Greenpeace, która twierdziła, że ma dowody, aby podejrzewać, że licencje CITES towarzyszące transportowi wydano na podstawie fałszywych dowodów.

Złote tarasy – deski z egzotycznego drewna Denya firmy DLH Poland

29.03.13

Aranżując przydomowy ogród warto zaplanować obszerny taras, który stanie się dodatkową przestrzenią relaksu. Inspirację do stworzenia barwnej dekoracji można zaczerpnąć z gorących, egzotycznych krain. Deski z afrykańskiego drewna Denya firmy DLH Poland, o wyjątkowym, złotym ornamencie to doskonały sposób na stworzenie egzotycznej aranżacji tarasu.

Dobre wyniki krośnieńskiej submisji drewna cennego

01.03.11

Osiemnaście firm z Austrii, Estonii, Niemiec, Polski i Słowacji wzięło udział w XII Submisji Drewna Cennego organizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Jej finał miał miejsce w ostatni piątek lutego w siedzibie Nadleśnictwa Brzozów. Sprzedano 96% z puli 1380 metrów sześciennych najbardziej poszukiwanego surowca drzewnego, uzyskując bardzo dobrą średnią cenę 1199 złotych za jeden metr sześcienny.

Drewex ma kontrakt na meble dziecięce

15.03.13

DREWEX S.A. w upadłości układowej poinformował o zawarciu umowy handlowej z warszawską spółką Enterprise Eight sp. z o.o.