Konserwacja i pielęgnacja okien - jakie grzechy popełniamy?

01.02.11

Nowoczesne okna z PCW lub drewna – z okuciem obwiedniowym i szybą zespoloną – to w Polsce już standard. I choć praktycznie każdy nowy budynek i większość remontowanych takie okna posiada, próżno szukać użytkowników, którzy potrafią je właściwie pielęgnować. Jakie błędy najczęściej popełniamy i jak ich unikać, wyjaśnia Janusz Grześkowiak, szef działu doradztwa technicznego firmy Winkhaus.więcej...

Naprzeciw wyzwaniom - obrzeża basenowe z kompozytu

08.03.11

Basen w lecie? Każdemu na myśl przychodzi beztroskie wylegiwanie się w wolnym czasie przy lekko falującym brzegu. Niestety, relaks mogą nam zakłócić problemy z obrzeżem basenowym. Dlaczego do jego budowy warto wybrać kompozyt? O tym poniżej.

Innowacyjne metody określania biomasy drzewnej w pomorskich lasach

01.04.11

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, wraz z partnerami z Polski i Niemiec, rozpoczął realizacje projektu, dotyczącego określania biomasy w lasach regionu Pomerania (Brandenburgia, Meklemburgia i woj. zachodniopomorskie), z wykorzystaniem nowoczesnych metod teledetekcyjnych. Partnerzy projektu podjęli współpracę naukową w celu stworzenia spójnego systemu pozyskiwania informacji o leśnej biomasie po obu stronach granicy.

Koopdrew 2013: Sektor leśno-drzewny stawia na B2B

08.11.13

Co jest najważniejsze w handlu? Chyba każdy manager natychmiast odpowie, że wiele dobrych kontaktów z wieloma firmami. Jako, że nie ma lepszej metody ich nawiązania, niż bezpośrednie spotkanie, dwie ważne dla przemysłu drzewnego instytucje - Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego oraz PGL Lasy Państwowe postanowiły takie kontakty wspomóc i ułatwić, podejmując się organizacji szerokiego spotkania całej branży drzewnej, pod nazwą: „I Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2013”.

Targi Warsaw Build już niebawem - zostały trzy tygodnie

29.08.14

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od ważnego wydarzenia w branży budowlanej. Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014 odbędą się 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Do udziału zaproszeni są wszyscy specjaliści z branży budownictwa, architektury i wystroju wnętrz.

Barlinek rozpoczął produkcję brykietu

29.07.10

W drugim kwartale 2010 r. Barlinek rozpoczął produkcję brykietu drzewnego w swoim rumuńskim zakładzie w Onesti. Już wkrótce nastąpi uruchomienie nowej inwestycji do produkcji brykietu w ukraińskiej Winnicy. To kolejny produkt w ofercie spółki, który służy jako paliwo do urządzeń grzewczych.