Konserwacja i pielęgnacja okien - jakie grzechy popełniamy?

01.02.11

Nowoczesne okna z PCW lub drewna – z okuciem obwiedniowym i szybą zespoloną – to w Polsce już standard. I choć praktycznie każdy nowy budynek i większość remontowanych takie okna posiada, próżno szukać użytkowników, którzy potrafią je właściwie pielęgnować. Jakie błędy najczęściej popełniamy i jak ich unikać, wyjaśnia Janusz Grześkowiak, szef działu doradztwa technicznego firmy Winkhaus.więcej...

Mniejsze opłaty za wycinkę drzew

29.02.16

Na skutek ubiegłorocznej nowelizacji prawa nawet o 50% zmniejszyły się opłaty za wycięcie drzew. Redukcji uległy też kary za ich nieuprawnione usunięcie. Jedno się nie zmieniło – w przypadku niektórych drzew nadal jest potrzebne zezwolenie na wycinkę.

Konkurs na najbardziej proekologiczny dom w Polsce rozstrzygnięty!

01.11.11

Do konkursu „Dom Ekologiczny” zorganizowanego przez wydawnictwo Murator we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP zgłoszono 92 projekty z całej Polski. Jury wyróżniło cztery z nich. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 17,5 tys. złotych. Jednym ze sponsorów inicjatywy jest firma Pfleiderer Grajewo S.A., producent drewnopochodnych płyt budowlanych MFPÂŽ, realizujący misję poszanowania ekologii.

Nowości na targach DREMA

01.04.10

Już za 2 tygodnie rozpoczynają się kolejna edycja targów DREMA. W ofercie wystawców znajdą się m.in następujące nowości:

IV Kongres Stolarki Polskiej: Branża bez ograniczeń

29.05.13

Tegoroczna, czwarta już edycja Kongresu Stolarki Polskiej odbyła się w dniach 16-17 maja 2013 r. w Bronisławowie. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli branży stolarki budowlanej, wybitnych ekspertów w dziedzinie ekonomii i budownictwa, dziennikarzy oraz przedstawicieli władz samorządowych i ważnych instytucji biznesowych.

Drewex: Słabsza sprzedaż i duża strata w 2010r.

08.03.11

Drewex, producent mebli dla dzieci osiągnął w 2010r. 19,483 mln zł sprzedaży wobec 21,922 mln zł rok wcześniej. Spółka pogłębiła stratę netto do poziomu 3,325 mln zł (2009: strata netto 830 tys. zł).