Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-Dębica

08.09.11

Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-DębicaUmowa na budowę 33-kilometrowego odcinka autostrady A4 na odcinku od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachodni została podpisana 10 maja 2010 roku. Jej wartość wynosi 1,418 mld zł netto. Odcinek autostrady ma być gotowy w ciągu dwóch lat od momentu rozpoczęcia robót.

Na obecnym etapie prace są prowadzone całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Każdego dnia na budowę przyjeżdża transport ok. 90 tys. ton materiałów sypkich, które są wbudowywane bezpośrednio w nasyp. Wykonawca planuje zwiększyć dostawy do 120 tys. ton dziennie. Zgromadzono 1,0 mln ton kruszyw i materiałów nasypowych.

więcej...

etransport.pl: Tydzień objazdów w Poznaniu

08.08.13

Od środy przez tydzień MPK będzie naprawiać tory i sieć trakcyjną na skrzyżowaniu Baraniaka i Jana Pawła II. Objazdami będą kursować tramwaje i autobusy. Utrudnienia czekają też kierowców.

etransport.pl: Panattoni Europe z nową polską stroną internetową

29.04.10

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, oddał do użytku branży nowe narzędzie – polską stronę internetową

Autostradą w przeszłość

15.10.11

Autostradą w przeszłośćOkoło 500 obiektów, spośród kilku tysięcy, jakie odkryto w trakcie badań archeologicznych prowadzonych na podkarpackim odcinku autostrady A4, znalazło się na wystawie „Autostradą w przeszłość”, którą można oglądać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Archeolodzy zbadali obszar odpowiadający wielkości 200 boisk piłkarskich.

etransport.pl: Dwie trzecie kierowców jeździ za szybko

15.08.14

Dwie trzecie polskich kierowców przekracza prędkość - wynika z badań Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Co więcej, nie widzą też nic złego w ignorowaniu ograniczeń.

etransport.pl: WITD: 4-osiowe przeciążenia...

22.10.11

W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnych norm wagowych kontrolowanych pojazdów dokonano pomiaru na punkcie wagowym mieszczącym się w miejscowości Biały Bór, na terenie Terminalu Celnego.