Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-Dębica

08.09.11

Postęp prac na autostradzie A4 Rzeszów-DębicaUmowa na budowę 33-kilometrowego odcinka autostrady A4 na odcinku od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachodni została podpisana 10 maja 2010 roku. Jej wartość wynosi 1,418 mld zł netto. Odcinek autostrady ma być gotowy w ciągu dwóch lat od momentu rozpoczęcia robót.

Na obecnym etapie prace są prowadzone całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Każdego dnia na budowę przyjeżdża transport ok. 90 tys. ton materiałów sypkich, które są wbudowywane bezpośrednio w nasyp. Wykonawca planuje zwiększyć dostawy do 120 tys. ton dziennie. Zgromadzono 1,0 mln ton kruszyw i materiałów nasypowych.

więcej...

etransport.pl: Zielony Czas Pomagania w DB Schenker Logistics

01.09.12

Jak zachęcić innych do troski o środowisko naturalne? Najlepiej przez własny przykład! Pracownicy DB Schenker Logistics podjęli się tego wyzwania już po raz czwarty i w ciągu ostatnich 3 miesięcy zrealizowali 24 projekty ekologiczne w 18 lokalizacjach.

etransport.pl: "Finnarrow" powraca na bałtyckie połączenia

29.08.11

Trans Russia Express (TRE) poszerza swoje możliwości transportu promowego na rynku bałtyckim. Inwestycje będą polegały na wprowadzeniu nowego tonażu, co pozwoli na wzrost ilości ładunków i pasażerów w kierunku Sankt Petersburga i Ventspils.

Białystok: prace przy ul. Gen. F. Kleeberga

01.05.13

26 kwietnia w Białymstoku została podpisana umowa na realizację przebudowy ul. Gen. F. Kleeberga, stanowiącej część obwodnicy miasta  – tzw. Trasy Generalskiej. Zmodernizowaną drogą kierowcy pojadą w październiku przyszłego roku. Inwestycja jest współfinansowana z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

etransport.pl: Zablokowana DK nr 9

15.08.14

Do zdarzenia doszło w Widełce (pow. kolbuszowski) po godz. 13. Kierowca samochodu ciężarowego, przewożącego koparkę, zahaczył swoim ładunkiem o wiadukt.

etransport.pl: Ustawa o transporcie uniemożliwi konkurencję?

08.11.10

Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym, nad którą pracuje Sejm, faktycznie uniemożliwi konkurencję na polskim rynku kolejowym - powiedział ekspert rynku kolejowego, były minister transportu Tadeusz Syryjczyk.